Tradiční "Silvestrovský pochod" v roce 2008

Zpátky
Tradiční "Silvestrovský pochod" v roce 2008

Poslední den roku to je v Líšni čas pro Silvestrovský pochod.

Proto také poslední prosincový den roku 2008 uspořádali členové Sportovní komise MČ Brno-Líšeň tuto tradiční akci . Každý rok absolvují účastníci pochodu procházku se startem v Mariánském údolí, postupně putují přes stanoviště u Muchovy boudy, nad hřbitovem a v lesním lomu do cíle v restauraci Na radnici. Tentokrát silvestrovský výšlap provázelo mrazivé zimní počasí, ale to nevadilo téměř 550 pochodujícím z Líšně a okolí. Skupinky více či méně početné, rodiče nebo prarodiče s dětmi či vnoučaty, stálí, nebo noví účastníci ti všichni stejnou trasou jako v minulých letech šlapali přes jednotlivá stanoviště do cíle.
Stanoviště v lesním lomu je již pověstné svými doprovodnými akcemi. Jedná se o nějakou drobnou nenáročnou soutěž pro děti i dospělé. Nevyčerpatelným zdrojem nápadů jak zpestřit putujícím cestu k cíli je fantazie F. Kalandry. Jeho nápady jsou vtipné a vždy velmi dobře navodí silvestrovskou atmosféru. Poslední den loňského roku sice nebyla po sněhu ani památka, ale postavit sněhuláka z „upravených“ tenisových míčů se podařilo každému.
Po úspěšném absolvování soutěže a připojení podpisu na plakát se sněhulákem, nabízený horký čaj odmítl málokdo. Soutěž o drobné předměty pro malé i velké zpestřila cestu a horký nápoj na občerstvovací stanici zahřál promrzlé turisty.
V cíli v restauraci Na radnici čekalo na účastníky občerstvení, sladkosti, drobné keramické dárky pro děti a diplomy do domácích archívů v nové grafické úpravě zajištěné M. Hrazdírou.
Velice vstřícné bylo jednání a spolupráce s Gymnáziem Integra, ZŠ Novolíšeňská a restaurací Na radnici v zabezpečení občerstvení.Výborný čaj a stejně kvalitní práci organizátorů oceňovali mnozí z účastníků i v průběhu pochodu.

Moje poděkování patří kromě výše zmíněným také dalším členům sportovní komise a to:  manželům Šabatovým, J. Sedláčkovi, P. Kolečkářovi a J. Balákové, kteří zabezpečili jednotlivá stanoviště a zajistili propagaci akce. 

Děkuji všem zúčastněným pochodujícím i pořadatelům za zdárný průběh Silvestrovského pochodu 2008.

 

Ladislav Breicetl

Fotogalerie

 

Fotogalerie

Související články

Tenisový turnaj dětí a mládeže - neděle 4. 9. 2022 12. 8. 2022 Sport Děti a rodina
Fotbalisté skončili čtvrtí. Hráčům patří obdiv, říká trenér 31. 5. 2022 Život v Líšni Sport SK Líšeň
Pozvání na orelskou akci 10. 5. 2022 Sport
Ocenění sportovců Líšně za rok 2021 8. 2. 2022 I. místostarostka Sport Reportáže a videa o Líšni
První lize bychom se nebránili, říká čerstvě sedmdesátiletý Karel Hladiš 1. 11. 2021 Život v Líšni Sport
Životní jubileum Karla Hladiše, zásadní postavy líšeňského fotbalu. 29. 10. 2021 Sport SK Líšeň Reportáže a videa o Líšni
Tenisový turnaj dětí a mládeže 2021 16. 9. 2021 Sport
Jak pomáhat nevidomým při sportu 31. 8. 2021 Spolky a sdružení Sport
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 15. 5. 2012.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: