Studie ELSPAC slaví 30 let. Přidejte se, Změřte si kondici zdarma

Zpátky
Studie ELSPAC slaví 30 let. Přidejte se, Změřte si kondici zdarma

Jak jste na tom s fyzickou kondicí? Jaké je vaše složení těla a kapacita plic? Pokud jste se narodili v letech 1991 nebo 1992 v Brněvysetreni_recetox1 či Znojmě, vše zmíněné a ještě víc vám bude změřeno zdarmav bohunickém kampusu. Stačí se přihlásit na info@celspac.cz nebo přes webové stránky www.celspac.cz. Bezbolestná vyšetření jsou anonymní, brněnští vědci z centra RECETOX Masarykovy univerzity tato data potřebují ke zhodnocení zdravotního stavu brněnské populace ve studii CELSPAC: Young Adults. Děkujeme vám. Tem Centra RECETOX.

Před 30 lety vstoupili do studie ELSPAC, která byla zaměřena na zdraví mladých Brňanů a Znojmanů první účastníci. Do studie se postupně zapojily tisíce rodin. Dnes je vědci zvou v navazující studii CELSPAC YA na další vyšetření.

Studie CELSPAC: Young Adults probíhá v laboratořích Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a zabere zájemcům pouze jedno dopoledne. Při vyšetření bude účastníkům zdarma změřeno složení těla, kapacita plic, hustota kostí, vyhodnotí se klenba nohy nebo paměť a soustředěnost. Pokud jste narozeni v letech 1991 nebo 1992 ve Znojmě, přihlaste se na info@celspac.cz nebo přes webové stránky www.celspac.cz třeba už dnes.

Poděkování přáním a oslavou

„Chci poděkovat svědomitým a obětavým rodičům a dětem, kteří po dvě desítky let zaznamenávali svůj život do dotazníků a chodili na plánovaná vyšetření. Jako malé poděkování všem postupně posíláme narozeninové přání s pozvánkou do navazující studie Young Adults,” říká koordinátorka studie Lenka Andrýsková, V průběhu letošního a příštího roku spustí organizátoři na svých webových stránkách https://www.celspac.cz/30-let také kontaktní seriál s vědci, kteří zpracovávají získaná data. Účastníci se mohou těšit i na knihu popisující třicetiletou historii celé studie. „Doufáme, že na konci léta 2022 budeme moci vše společně oslavit,” dodává Jana Klánová, ředitelka Centra RECETOX.

(maj)

vystreni.recetox2

Související články

Informace z očkovacího centra Brno Slatina 15. 11. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Daruj krev u sv. Anny, zachraň život , dne 1.–12.11. 2021 29. 10. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
top Antigenní bezplatné testování na ÚMČ Brno-Líšeň 8. 9. 2021 Zdravotnictví
Aktuálně ke koronaviru 15. 6. 2021 Bezpečnost Zdravotnictví Aktuality
SENIOŘI 80+: VOLEJTE A REGISTRUJTE SE K OČKOVÁNÍ 19. 1. 2021 Zdravotnictví
Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje 1. 10. 2020 Zdravotnictví I. místostarostka
Pokračujme dále s distribucí roušek pro občany, kteří si je nemohou zajistit vlastními silami 6. 4. 2020 Bezpečnost Zdravotnictví
1 2 3

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
*
E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 23. 9. 2021.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: