Sídliště protkne nová cyklostezka

Zpátky

Líšeňským cyklistům stále chybí bezpečné propojení s centrem Brna. Pokud se chtějí vyhnout silnicím, mnohdy musí jet po chodníku, čímž porušují pravidla provozu. Alespoň částečně by jim mohla pomoci cyklostezka, kterou radnice plánuje vybudovat v srdci sídliště. „Zhruba od tramvajové zastávky Jírova bude prakticky kopírovat tramvajovou trať. Povede k dětskému hřišti v Bednaříkově ulici a na náspu podél trati až k obchodnímu centrum Masarova,“ uvedl líšeňský místostarosta Jan Skotal.

Kolem dětského hřiště a dál směrem k zastávce tramvaje Kotlanova povede stezka zhruba v místech, kde už je dnes prošlapaná cesta mezi stávajícím chodníkem a tramvajovou tratí.

Tato část stezky by mohla začít vznikat už v příštím roce. „Projekt už je hotový, aktuálně jednáme  s  institucemi, jejichž vyjádření potřebujeme k tomu, abychom mohli zahájit stavbu. S policií například řešíme bezpečnost, v některých místech se totiž mají cyklisté potkávat s chodci,“ uvedl místostarosta.  

Novou cyklostezku obyvatelé Líšně vítají. „Jezdívám do práce v centru Brna na kole, a prokličkovat ráno v uličkách mezi auty není nic příjemného. Stezka mi cestu ulehčí, ale přivítal bych, aby nekončila na Masarově, ale vedla i dál,“ uvedl například František Čermák.

Dočkat by se měl v příštích letech. „V budoucnu by měla líšeňská cyklostezka vedoucí kolem parku navázat na trasy, které plánuje město Brno. Kdy se tyto podaří zrealizovat, ale bohužel zatím není jasné,“ vysvětlil Skotal.

Cyklisté by tak časem měli pohodlně dojet podél Novolíšeňské ulice až k areálu Zetoru a od tam dále podél Jedovnické ulice směrem ke spalovně. Na konci Jedovnické se pak napojí na plánovanou páteřní cyklotrasu z Malečkovy ulice. K té povede také připravovaná stezka podél Holzovy ulice.

Tato páteřní cyklotrasa v Černovicích spojí Líšeň a Slatinu s trasou podél řeky Svitavy.

 

Jan Spěšný 

Související články

Podchod u ZŠ Novolíšeňská v novém kabátě 22. 7. 2024 Samospráva II. místostarostka Život v Líšni
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 II. místostarostka Život v Líšni Bydlení
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
Blokové čištění v Líšni 2024 13. 3. 2024 Doprava Životní prostředí
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 3. 6. 2024.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů