Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Zpátky
Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Polyfunkční dům, mezi lidmi známý jako Poliklinika na ulici Horníkova je zařízením v městské části Brno-Líšeň, které slouží především místním občanům. Ti zde najdou zastoupení praktických i odborných lékařů a také různé služby, ať již komerční kanceláře, kadeřnictví, sportovní aktivity atd. Tento dům byl včetně pozemků svěřen v roce 1996 do správy naší městské části. Od té doby prochází výraznými změnami.

Bylo zde například provedeno  zateplení budovy včetně nové folie na střešním plášti , byla osazena nová plastová okna. V roce 2018-2019 proběhla 1. etapa regenerace  z plánovaných patnácti - tou byla rekonstrukce toalet, letos v létě byla ukončena 2. etapa - rekonstrukce kolektoru a vodovodních stoupaček. Nyní je vypsáno výběrové řízení na dodavatele další etapy, také bude zpracována dokumentace pro provedení elektronického požárního systému. Vzhledem k tomu, že 3.etapa již řeší mimo jiné interiéry společných chodeb a čekáren, budeme se snažit o to, aby byli občané co nejméně obtěžováni pracemi, které budou probíhat opět za provozu. O všech případných omezeních Vás budeme včas informovat na webových stránkách.

 Celá regenerace je plánována v cenách roku 2017 na cca 122 milionů korun, což samozřejmě předpokládá rozložení investic do několika následujících let. Budeme se snažit nejdříve odstranit problémy, které nejvíce trápí jak lékaře tak i správu polikliniky a doufáme, že nám i Statutární město Brno, které je vlastníkem budovy ,bude finančně nápomocno.

 V rámci přípravy rozpočtu na rok 2021 , která nyní probíhá , bych chtěla část peněz opět investovat do oprav a vybavení školních kuchyní. V dnešní nelehké době, poznamenané epidemiologickou hrozbou je samozřejmě lepší jídlo tepelně upravovat ( vařit ) až přímo ve škole, kde je dětem nebo žákům vydáváno. Zařízení  kuchyní je mnohdy zastaralé, přímo archaické za hranicí životnosti. V duchu investic do školních kuchyní jsem také koncipovala požadavky na Odbor školství MMB, který nám vloni přispěl na rekonstrukci kuchyně MŠ Synkova. Jejich dotace by nás velice potěšila i když je již zřejmé, že finanční transfery do MČ zřejmě budou v návaznosti na ekonomickou situaci a výpadky příjmů do magistrátní pokladny nižší.

Vám všem přeji opět pevné zdraví .

Iva Kremitovská, 1.místostarostka

Související články

Výzkumné centrum RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity připravuje jubilejní výstavu o populační studii CELSPAC - 10.9.2022 2. 8. 2022 Zdravotnictví
Oprava budovy SZŠ EA pokračuje 30. 5. 2022 I. místostarostka
top Dejte o sobě vědět, oprava Orlovny finišuje! 16. 5. 2022 I. místostarostka Oprava Orlovny
Setkání a gratulace líšeňským jubilantům v roce 2022 6. 4. 2022 I. místostarostka Život v Líšni Senioři
Hledáme ročníky 91 a 92 narozené v Brně do studie CELSPAC: Young Adults Celoevropská studie 25. 3. 2022 Zdravotnictví
Kontakty pro pomoc Ukrajině 28. 2. 2022 Bezpečnost I. místostarostka
Ocenění sportovců Líšně za rok 2021 8. 2. 2022 I. místostarostka Sport Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů