Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat

Zpátky

Milí Líšňáci,

v loňském roce jsem vám slíbil, že vás budu pravidelně informovat o dění kolem parku Houbalova. Pojďme si nejprve krátce připomenout, co se v posledních měsících v souvislosti s parkem dělo.

Chceme, aby nová podoba parku vzešla od našich občanů. I proto, ještě než jsme se pustili do práce, jsme vás nechali vybrat, jestli si přejete, aby park Houbalova zůstal tak, jak jej známe všichni z předchozích let, nebo aby se z něj stal komponovaný park. Pro druhou variantu se nakonec vyslovilo celých 77 % občanů, kteří odevzdali svůj hlas. 

Prioritou bude práce s vodou

Takřka ihned po ukončení hlasování jsme pustili do práce. Vzhledem k tomu, že jde o velký a komplexní projekt, který vyžaduje mimo jiné například i stavební povolení, oslovili jsme 3 kanceláře architektů, z nichž vyhrála dvojice Markéta Zajíčková a Michal Pôbiš. S oběma architekty proběhlo několik velmi efektivních schůzek, na kterých jsme si vyjasnili naše představy o tom, jak by měl park v budoucnu vypadat.

V parku chceme především pracovat s vodou. Ta se zde bude vyskytovat jak v podobě tůní a rybníčků, v severní částí plochy bude i potůček. Celý park by měl sloužit jako jakási velká houba, zadržující a postupně uvolňující dešťovou vodu z panelových domů na ulici Houbalova a z přilehlých komunikací. Park Houbalova bude rozdělen do několika zón, ve kterých bude přírodní hřiště nejen pro děti, na své si přijdou i ti, kteří rádi relaxují. K dispozici jim bude kavárna, komunitní zahrádky nebo odpočinkové louky.

Jak dál? Přijďte nám poradit!

V současnosti jde do finále takzvané zahájení projekčních prací, a proto nastal čas, abychom se opět setkali a mohli jsme vám představit a vysvětlit, co se v současnosti v parku děje a co se v něm dít teprve bude. 

Doufáme, že se zúčastníte v co nejhojnějším počtu a budeme moc rádi, když si připravíte i vlastní podněty, které by mohly být v parku realizovány. Park má totiž sloužit nám všem a každý dobrý nápad můžeme do parku zakomponovat.

Přijďte tedy, prosím, 25. 1. 2023 na veřejnou debatu, která se bude konat na líšeňské radnici. Dozvíte se například, jak to dopadlo s kamerovým systémem, na co se můžete těšit a mnoho dalších zajímavostí, které jsou s projektem spojeny. 

Budeme se na vás i vaše nápady těšit!

Váš starosta

Mgr. Břetislav Štefan

Obrázek1

 

Související články

Průzkum ptactva v Brně-Líšni v hnízdní sezóně 2023 28. 2. 2024 Životní prostředí Starosta
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Kultura Starosta Život v Líšni
Nadějní studenti architektury představí moderní koncepty bydlení pro seniory v Líšni 8. 1. 2024 Bydlení Starosta Senioři Dům pro seniory
Studie nového domu pro seniory na ulici Poláčkova 8. 1. 2024 Starosta Reportáže a videa o Líšni
Investice a efektivní finanční plán: Klíčové prvky pro rozvoj Líšně 3. 1. 2024 Starosta Investice
Projekt Parku Houbalova byl oceněn jako chytré řešení 19. 12. 2023 Život v Líšni Starosta Park Houbalova Reportáže a videa o Líšni
Jsem rád, že nade mnou Líšňáci ještě nezlomili hůl, říká starosta Břetislav Štefan 13. 12. 2023 Starosta Život v Líšni O Líšni LN-Zprávy z radnice
Domov pro seniory a studenty - představení záměru - veřejná debata (video) 18. 10. 2023 Bydlení Starosta Diskuze s občany Dům pro seniory Senioři Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 6 7
Poslední úprava: 2. 1. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů