Mistr republiky a druhý vicemistr republiky v šipkách žáků pochází z Brna-Líšně

Zpátky
Mistr republiky a druhý vicemistr republiky v šipkách žáků pochází z Brna-Líšně

Šipkový klub Draci Brno se zúčastnil se svými třemi minišipkařemi Mistrovství ČR v Klasických šipkách v Mezihoří u Prahy.


Naše výprava odcestovala v pátek 11.4. do Jílového u Prahy, kde jsme se ubytovali ve velmi pěkném motorkářském hotelu Troníček. Kluci se nemohli odtrhnout od starých i nových vystavených motorek, ale nakonec po večeři a partičce karet usnuli.
V sobotu ráno jsme se vypravili do místa turnaje, kde nás přivítal starosta obce Mezihoří a po odehrané státní hymně byl turnaj rozlosován a následně zahájen. Naši kluci měli štěstí na los, každý byl nalosován do jiné skupiny, takže se nemohli vyřadit navzájem již v základní skupině a po velmi pěkných výkonech postoupili všichni ze skupin. Honzík Horyna a Martin Hochman postoupili z prvního místa a Patrik Holeček z místa druhého. Los v K.O. pavouku byl horší, tam na sebe narazili Honzík s Patrikem ve čtvrtfinále a po výhře 2:1 postoupil Honzík do semifinále. V dalším čtvrtfinále narazil Martin Hochman ml. na o tři hlavy vyššího Bělohlávka ze šipkové školy Zuzany Štěpánové a přestože měl ze soupeře veliký respekt (Martin sám totiž ještě nevytáhne šipky z dablu dvacítky, jedině ze stoličky), po velmi pěkném a soustředěném výkonu, kteří ocenili i přihlížející diváci, zvítězil Martin 2:0. v semifinále na sebe narazili opět dva Draci Martin s Honzou, zde se projevila větší soustředěnost Honzíka – zvítězil přesvědčivě 3:0. Do finále za Honzou postoupil Kamil Kofroň (další zástupce Zuzčiny školy) a po velmi pěkných výkonech (hrálo se 501 D.O. na dva vítězné legy) Honzík vítězí 2:1 (měl větší štěstí na dablu) a stává se Mistrem České republiky pro rok 2008. Velice pěkné třetí místo získal Martin Hochman ml. a Patrik Holeček se za 5. místo nemusí také stydět.
Po náročném dni jsme se naskládali do zátave kterém všichni tři malí Draci po chvilce usnuli a vydali se na zpáteční cestu do Brna. Za vzornou reprezentaci klukům děkuji a těším se na jejich další šipkové výkony třeba už za týden 20.4. na Grandprix ČR žáků v Olomouci. Více se o našem šipkovém klubu dozvíte na www.drakdarts.wgz.cz .
 

                   

Fotogalerie

Související články

Tenisový turnaj dětí a mládeže - neděle 4. 9. 2022 12. 8. 2022 Sport Děti a rodina
Fotbalisté skončili čtvrtí. Hráčům patří obdiv, říká trenér 31. 5. 2022 Život v Líšni Sport SK Líšeň
Pozvání na orelskou akci 10. 5. 2022 Sport
Ocenění sportovců Líšně za rok 2021 8. 2. 2022 I. místostarostka Sport Reportáže a videa o Líšni
První lize bychom se nebránili, říká čerstvě sedmdesátiletý Karel Hladiš 1. 11. 2021 Sport Život v Líšni
Životní jubileum Karla Hladiše, zásadní postavy líšeňského fotbalu. 29. 10. 2021 Sport SK Líšeň Reportáže a videa o Líšni
Tenisový turnaj dětí a mládeže 2021 16. 9. 2021 Sport
Jak pomáhat nevidomým při sportu 31. 8. 2021 Spolky a sdružení Sport
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 15. 5. 2012.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: