Místostarostka informuje

Zpátky

Školky v létě, prázdninový provoz

Sice je ještě zima, mrzne jak když praští, ale příprava na léto už u některých vrcholí. Minimálně u nás už máme vyřešený letní provoz školek. Protože pro pracující rodiče předškolních dětí jsou prázdniny někdy velký oříšek, domluvili jsme se společně se všemi ředitelkami a řediteli našich 11 školek a nabízíme rodičům letní prázdninový provoz školek v níže uvedených termínech. Každá školka bude v provozu tři týdny a rodičům nabízíme ještě „párovou“ školku, kde se o jejich dítě postarají další tři týdny. Našim líšeňským dětem a rodičům nabízíme tedy šest týdnů kvalitního programu a bezpečného zázemí ve školkách.

Výjimku jsme letos museli udělat pro MŠ Michalova, kterou čekají od září velké změny. Těmto dětem nabízíme tři týdny letní školky v budově MŠ Neklež, kam se však přesunou také jejich paní učitelky z MŠ Michalova.

Během prázdnin se provoz této školky přesune do budovy Orlovny a na ZŠ Holzova. Od září se tak na děti z MŠ Michalova budeme těšit ve staré Líšni a v původní budově začne kompletní rekonstrukce a přístavba nové budovy. Moc všem předem děkujeme za trpělivost a těšíme se společně s vámi na novou podobu MŠ Michalova.

školka

 

 

Jednací řád líšeňského zastupitelstva

Každé zastupitelstvo, i to líšeňské, má svůj jednací řád. Jednací řád je plán, kterým se zastupitelstvo řídí a podle něj postupuje. Na našem minulém zastupitelstvu jsme se domluvili, že uděláme některé změny, třeba začátek zastupitelstva bude již od 15:00. A toto je důvod, proč jsem se pustila do změny jednacího řádu, tak aby odpovídal realitě. Zároveň jsem navrhla i tyto, pro mě, důležité body.

  • Pro občany, kteří za námi chtějí přijít a něco nám sdělit, necháváme bod „Dotazy občanů“ zpravidla zařazen za vlastní body jednání před interpelacemi. Pokud všechny body jednání nebudou projednány do 17. hodin, bude bod „Dotazy občanů“ automaticky předsunut před ten bod jehož projednávání by začalo jako první po 17. hodině. Dotaz každého občana je časově omezen limitem 3 minuty.
  • Abychom mohli zkrátit neúměrně dlouhou diskusi, nově navrhujeme bod, který umožňuje zastupitelům, aby si mohli odsouhlasit, že k téže věci nikdo ze zúčastněných (zastupitel, občan) nemůže vystoupit více než dvakrát. Dále umožňuje rozhodnout, že se doba vystoupení pro tyto osoby omezuje, nikoliv však pod 3 minuty, u zpracovatele (předkladatele) pod 10 min.  (pozn. tento bod byl kompletně převzat z jednacího řádu magistrátu města Brna)
  • Pokud se někdo nemůže ze závažných důvodů zúčastnit prezenčně, navrhujeme jeho distanční účast. Tato účast je z technických důvodů možná pouze čtyřem zastupitelům, kteří svoji distanční účast nahlásí do konce pracovní doby pracovního dne předcházejícího zasedání zastupitelstva.

Tato mnou navržená změna jednacího řádu byla předložena všem zastupitelům ještě před schválením RMČ i ZMČ. 8.2.2023 jsme se nad ní sešli (každý politický subjekt zde měl alespoň jednoho zástupce) a všichni mohli vyjádřit svůj názor. I když na všechny navržené body nesdílíme stejný názor, diskuse byla konstruktivní a toho si velmi vážím.

 

Jak dál se zahradou Orlovny

13.2. proběhla na Orlovně schůzka s líšeňskými spolky. Spolky jsme provedli po budově i po zahradě. Budova je již zkolaudovaná, předána do správy KCL a připravena k využití. Ale zahrada na svoji rekonstrukci stále čeká, a proto to bylo jedním z témat, které jsme se spolky otevřeli. Má být zachován ráz uzavřené zahrady do které z venku není vidět? Jaké a kolik hracích prvků bychom tam chtěli mít? Najdeme využití rozbitého skleníku? Na tyto a spoustu dalších otázek budeme se spolky hledat odpověď v následujících měsících. Věřím, že společně najdeme smysluplné řešení.

 

Alena Stejskalová, II. místostarostka

Související články

Podchod u ZŠ Novolíšeňská v novém kabátě 22. 7. 2024 II. místostarostka Život v Líšni Samospráva
Fotbalový klub SK Líšeň oslavil 100 let 22. 7. 2024 Život v Líšni SK Líšeň Reportáže a videa o Líšni
Boží muka v parku na ulici Trnkova 15. 7. 2024 Kultura Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 II. místostarostka Život v Líšni Bydlení
Sídliště protkne nová cyklostezka 3. 6. 2024 Doprava Bydlení Samospráva I. místostarosta
1 2 3 4 7 12 18 23
Poslední úprava: 6. 3. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů