Líšeň dá domov slepicím z klecového chovu

Zpátky
Líšeň dá domov slepicím z klecového chovu

Nový domov v brněnské městské části Lišeň najde sedm slepic, které by jinak musely být utraceny. Pocházejí totiž z klecového chovu, ve kterém už kvůli stáří nesplňovaly normy. V Líšni tak poprvé okusí život mimo mříže.

Nový kurník i s výběhem najdou slepice uprostřed paneláků v líšeňské rokli. Společnost jim tam bude dělat také několik ovcí. „Děti si tu už na zvířata zvykly, slepice budou příjemným zpestřením,“ řekl líšeňský starosta Břetislav Štefan. Ten se převzetím slepic snaž upozornit na problémy spojené s klecovým chovem. „Podle mě jasným příkladem týrání zvířat v moderní společnosti. Je mi líto, že neprošel jeho zákaz a budu usilovně pracovat na tom, aby slepice nemusely žít v těchto nedůstojných podmínkách,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan. 

Zachráněné slepice pocházejí z farmy ve Starém Městě. „Jde spíš o symbolickou podporu. Těmto jsme sice zachránili život, ročně jsou ale utráceny nebo uhynou desítky tisíc nosnic z klecových chovů,“ podotknul starosta. Věří, že nedůstojné podmínky postupně zmizí. „Záleží to skutečně jen na nás. Snad se to podaří i bez toho, aniž bychom museli sáhnout k zákonné restrikci jako Rakušané. V Nizozemí, Belgii a Německu se to podařilo i bez ní,“ doplnil starosta.

Fotogalerie

Související články

top Zrušení pošty - Ondráčkova 24. 4. 2023 Starosta Rada Úřad
top Slavnostní otevření Kavárny 31. 3. 2023 Starosta Život v Líšni Rokle
Informace k záměru pronájmu majetku obce – kavárna Rokle, termín prohlídky prostor 28. 2. 2023 Život v Líšni Aktuality Rokle
Plodná veřejná diskuze k parku Houbalova 27. 2. 2023 Starosta Život v Líšni Veřejný prostor a údržba Park Houbalova
Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat 2. 1. 2023 Starosta Park Houbalova
Park Houbalova - park podle Vašich představ 12. 9. 2022 Starosta Park Houbalova
Fakta o výstavbě mezi ulicemi Zikova - Elplova 29. 8. 2022 Bydlení Starosta Stavební řízení Životní prostředí
1 2 3 4 5 6
Poslední úprava: 10. 9. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů