Líšeň dá domov slepicím z klecového chovu

Zpátky
Líšeň dá domov slepicím z klecového chovu

Nový domov v brněnské městské části Lišeň najde sedm slepic, které by jinak musely být utraceny. Pocházejí totiž z klecového chovu, ve kterém už kvůli stáří nesplňovaly normy. V Líšni tak poprvé okusí život mimo mříže.

Nový kurník i s výběhem najdou slepice uprostřed paneláků v líšeňské rokli. Společnost jim tam bude dělat také několik ovcí. „Děti si tu už na zvířata zvykly, slepice budou příjemným zpestřením,“ řekl líšeňský starosta Břetislav Štefan. Ten se převzetím slepic snaž upozornit na problémy spojené s klecovým chovem. „Podle mě jasným příkladem týrání zvířat v moderní společnosti. Je mi líto, že neprošel jeho zákaz a budu usilovně pracovat na tom, aby slepice nemusely žít v těchto nedůstojných podmínkách,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan. 

Zachráněné slepice pocházejí z farmy ve Starém Městě. „Jde spíš o symbolickou podporu. Těmto jsme sice zachránili život, ročně jsou ale utráceny nebo uhynou desítky tisíc nosnic z klecových chovů,“ podotknul starosta. Věří, že nedůstojné podmínky postupně zmizí. „Záleží to skutečně jen na nás. Snad se to podaří i bez toho, aniž bychom museli sáhnout k zákonné restrikci jako Rakušané. V Nizozemí, Belgii a Německu se to podařilo i bez ní,“ doplnil starosta.

Fotogalerie

Související články

Komu zvoní hrana!? Územnímu plánu… 1. 6. 2022 Starosta Život v Líšni LN-Životní prostředí a veřejný prostor
Územní studie Holzova 19. 5. 2022 Starosta
top Pozvánka na diskuzní setkání ke Strategickému plánu rozvoje MČ Brno-Líšeň 2024–2033, na den 18.5.2022 5. 5. 2022 Život v Líšni Propagace Líšně Starosta
Blíží se komunální volby a politici dostávají volební horečku 4. 5. 2022 Starosta
Park Houbalova – zase o kousek blíž… 11. 2. 2022 Starosta Park Houbalova
Novinky v lokalitě Jedlého parku 9. 12. 2021 Starosta Životní prostředí Reportáže a videa o Líšni
Kompostování. Jde to i na sídlišti. 11. 11. 2021 Starosta Životní prostředí
1 2 3 4 5
Poslední úprava: 10. 9. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů