Knihovna v Líšni má návratový box

Zpátky
Knihovna v Líšni má návratový box

Knihovna Jiřího Mahena v Brně oslavuje a má co. Krásných 100 let. Je to stále  „dáma v rozpuku“ , která má co nabídnout.  Zato naše pobočka na Jírové se svými 18 lety je teenager, ale taky umí. I když, historie knihoven v Líšni je také bohatá (viz článek o KJM v Líšni). A dostala  1. 2. 2021  dárek – návratový box. Je to dárek, který potěší hlavně ty čtenáře, kteří nestíhají navštívit knihovnu v půjčovní době.  Čtenáři mají možnost vrátit dokumenty půjčené pobočce nepřetržitě ve všechny dny a i v době, kdy má pobočka provozní dobu.

Také, díky MČ Brno Líšeň máme možnost dokupovat knihy podle požadavků čtenářů. V loňském roce byla dotace ve výši 30 000,-Kč využita na nákup knih na doplnění fondu, jak v oddělení pro dospělé, tak z velké části do dětského oddělení. Nákup do dětského oddělení byl zaměřen na doporučenou literaturu pro školy a knihy, o které byl mezi dětmi zvýšený zájem, případně o ty, které byly používáním více poškozené a potřebovaly nahradit novými výtisky

Také mezi novinky v naší pobočce od prosince patří i půjčování  hraček, deskových her a didaktických pomůcek v rámci projektu Lekotéka.

Loňský rok byl pro všechny náročný, a vzhledem k uzavírkám nemohly být v knihovně pořádány pravidelné akce pro školy a školky a čtenáře. Jedná se o tématické besedy pro školy , soutěže, výtvarné dílny a výstavy. 

Všem děkujeme za trpělivost, s jakou snáší současnou nelehkou situaci a těšíme se, až se zase všichni sejdeme v knihovně, nejen při půjčování knih, ale i při besedách, soutěžích.

Vaše knihovnice z Jírové

 

Fotogalerie

Související články

Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.9.2021 30. 8. 2021 Kultura Galerie LíPa
Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Zastavme se v ulicích pojmenovaných po přírodovědcích 29. 3. 2021 Kultura Historie
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Život v Líšni Děti a rodina Školství
Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Život v Líšni Oprava Orlovny
Líšeňské ulice pojmenované po umělcích 7. 3. 2021 Kultura Historie
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 10. 3. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: