Investujeme do bezpečnosti, zdraví a kvalitního života

Zpátky
Investujeme do bezpečnosti, zdraví a kvalitního života

Prožili jsme rok, na který nezapomeneme. Celosvětová pandemie se nějakým způsobem dotkla každého z nás. Zanechala stopu na mezilidských vtazích, a svým způsobem proměnila společnost. V rámci boje se zákeřnou nemocí jsme museli přijmout opatření, která ovlivnila veškeré dění v obci. Zrušilo se mnoho kulturních akcí, koncerty, divadelní představení, letos se musíme obejít bez plesové sezony. Nemohli jsme se zúčastnit sportovních úspěchů našich fotbalistů plnohodnotně s nimi prožívat první dvě sezony v druhé nejvyšší soutěži. Přesto se život nezastavil a věřím, že nám svitla naději v podobě vakcinace. Doufám, že už brzy začneme normálně žít, tak jak jsme byli zvyklí.

Omezení se dotkla i investičních akcí. Osobně mě především mrzí, že nemůžeme pořádat veřejné debaty, které nám pomáhají řešit aktuální problémy a seznamovat se s Vašimi názory. Věřím, že v tomto roce bude situace lepší. O tom, do jakých projektů v rámci obce budeme investovat, rozhoduje na prvním místě rozpočet. Ten se nám podařilo schválit koncem minulého roku. Jsem rád, že se pro něj podařila zajistit podpora napříč politickým spektrem. Rád bych Vás tak nyní blíže teď seznámil s investičními akcemi, které připravujeme.

Prioritou je pro nás bezpečnost. A to jak v dopravě, tak v zajištění a ochranně majetku i zdraví nás všech. Proto investujeme do osvětlení dalších přechodů pro chodce. V rozpočtu jsme vyčlenili také peníze na kamerový systém. Plánujeme opravu řady komunikací. Ještě letos bychom mohli mít hotovu projektovou dokumentaci pro parkovací dům na části parkoviště mezi ulicí Vlkova a Sedláčkova. Vznikne tam až 200 nových parkovacích míst, které uleví složité situaci v této lokalitě.

Konečně se snad podařilo najít smysluplný dotační program, který nám, bez direktivních závazků do budoucna, umožní opravit budovu Orlovny. Pokračuje také architektonická soutěž na novou podobu nám. Karla IV. Dále by v tomto roce mělo být dokončeno odkanalizování ulic Ondráčkova, Velatická a Zlámanky, včetně všech inženýrských sítí. Čekám, že tato investice vstupuje do nejtěžší fáze a budeme se snažit pomoci, jak jen to půjde. Podívejte se na důležité kontakty na zhotovitele stavby, autorský či technický dozor.

Vidíme, že se čím dál tím více Líšňáků chová lépe k přírodě a chceme jít tomuto trendu naproti. Nechceme ale ulice zaneřádit barevnými kontejnery na tříděný odpad. Hledáme estetičtější řešení, a proto se na „Broďáku“ dočkáme podzemních kontejnerů.

Doufám, že se nám letos podaří dokončit další etapa rekonstrukce Polikliniky Horníkova. Je nutné vyměnit veškeré zastaralé inženýrské sítě, za což zaplatíme více než dvanáct milionů korun. Pokračujeme také v modernizaci svěřeného majetku, a to především bytů – ty jsou opravovány a modernizovány z vybraného nájemného.

Co se týče míst, kam chodíme za odpočinkem, tak největší investici plánujeme v parku Trnkova, kde dokončíme rozsáhlou revitalizaci. Vysázíme nové stromy, jejichž závlahu zajistíme pomocí retenční nádrže na dešťovou vodu za střechy přilehlé ZUŠ Antonína Doležala. Plánujeme také dokončit úpravu zahrady a hřiště na Dělňáku. V Rokli se dočkáme nových veřejných toalet, které nejen esteticky zapadnou do této relaxační zóny, ale jsou pro ni nezbytnou součástí.

Chystáme mnoho dalších projektů. K těm potřebujeme znát Váš názor. Věřím, že nám situace dovolí pořádat veřejné debaty tak, jako tomu bylo dříve. Abychom tyto projekty dokázali realizovat ke spokojenosti nás všech. Zahájíme projekční práce na parku Houbalova – v lokalitě známé jako jedlý park. Dále potřebujeme rozhodnout o umístění domova pro seniory. A určitě nás zajímá názor na budoucí podobu OC Jasmín – Kotlanka. 

Těším se na spolupráci. Tvoříme Líšeň. Společně

Břetislav Štefan

 

Související články

Park Houbalova. Vy rozhodnete o jeho budoucnosti 1. 3. 2021 Starosta Diskuze s občany Park Houbalova
Vše nejlepší a hodně zdraví do nového roku 2021 23. 12. 2020 Starosta
Rokle a Jedlý park aneb Veřejný zájem 2. 12. 2020 Starosta Rokle
Podpora elektromobility v Líšni 1. 11. 2020 Život v Líšni Starosta
Územní plán z roku 1994 – hasíme požáry 1. 11. 2020 Bydlení Starosta
Starosta: Spolu postavme domov pro seniory v Líšni 1. 10. 2020 Starosta Senioři Dům pro seniory
Územní studie "Líšeň - Habří" - prezentace návrhu veřejnosti 23. 9. 2020 Diskuze s občany Starosta
Líšeň dá domov slepicím z klecového chovu 10. 9. 2020 Starosta Rokle
1 2 3
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: