Dvě minuty a konec? Nový web Líšně chce být pro lidi zajímavější

Zpátky
Dvě minuty a konec? Nový web Líšně chce být pro lidi zajímavější

V průběhu března se Líšeň dočká nových webových stránek. Ty stávající jsou z roku 2012 a okem odborníka i běžného uživatele jsou už značně zastaralé. "Modernizace radničních médií byla jedním z úkolů, které jsme si vytkli pro stávající volební období," řekl Martin Příborský, líšeňský místostarosta a předseda místní ODS.

Nový web tak naváže na rekonstrukci Líšeňských novin, k nimž došlo v minulém roce. "Proměna není jen vizuální, soustavně pracujeme na zvýšení kvality obsahu. Vybíráme zajímavá témata a snažíme se být aktuální, tedy nepsat jen o tom, co se stalo minulý měsíc," uvedl Tomáš Hložánek, který má proměnu webu na starosti. "Cením si spolupráce s kolegy v komisi Líšeňských novin. Každý měsíc věnuje každý z nás novinám i webu spoustu času."

Radniční web bude nově optimalizovaný pro mobilní zařízení, z nichž přistupuje téměř polovina uživatelů. Toto číslo neustále roste, před třemi lety byl podíl mobilů a tabletů ani ne třetinový. Web chce díky upravené struktuře více reflektovat témata, která lidi nejvíce zajímají. Kromě očekávaných stránek jako jsou kontakty na úředníky, informace o starostovi, radě a zastupitelstvu městské části lidé hojně navštěvují také stránky o zdravotnictví, mateřských školách, pronájmech obecních bytů či turistických zajímavostech v okolí.

"Mezi pět nejpopulárnějších stránek webu se řadí také Líšeňské noviny. Proto bude web nově přinášet články z tištěných novin v podobě klasických stránek webu, nikoli jen souhrnným PDF jako dosud," řekl Stanislav Karafiát, předseda komise. Důvod je zřejmý - nyní bude snazší vyhledat jakékoli téma v Googlu či Seznamu. Z vyhledávačů na web míří tři čtvrtiny lidí, zbytek přichází přímým zadáním adresy brno-lisen.cz nebo přes odkaz na jiném webu.

Líšeňský web dále přinese více informací o projektech městské části, jako je postupná modernizace rokle, nová podoba náměstí Karla IV. nebo rekonstrukce Orlovny. "Články budou propojené štítky, díky čemuž získají návštěvníci možnost přečíst si informace o tématech, která je skutečně zajímají," uvedl Hložánek. Nová grafická podoba webu, jež odpovídá soudobým zvyklostem a pracuje více s fotkami, by měla být jen bonusem. "Hezký kabát je dobrá věc, ale nám jde především o kvalitu a přístupnost vlastního obsahu."

Web v průměru navštíví kolem šesti tisíc lidí měsíčně. Řada z nich se na něj opakovaně v průběhu jednoho měsíce vrací, návštěv je tedy ve skutečnosti dvakrát tolik. Průměrně si lidé zobrazí tři stránky a stráví na webu něco přes dvě minuty. "Průměrná doba návštěvy za poslední roky lehce klesá, což je trend všude. Lidé mají méně času, my se však pokusíme jim dát důvod, aby to v případě webu Líšně bylo naopak," uzavřel Hložánek.

 

Související články

top Vernisáž výstavy soutěžních návrhů na novou podobu Náměstí Karla IV. 4. 6. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Výsledky architektonické soutěže o návrh náměstí Karla IV. 6. 5. 2021 Náměstí Karla IV. II. místostarosta Životní prostředí
Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
top Představení výsledků architektonické soutěže pro rekonstrukci nám. Karla IV. 30. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
top PROGRAM PODPORY OKRASNÝCH ZÁHONŮ V BRNĚ-LÍŠNI 2021 7. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
top Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Život v Líšni Děti a rodina Školství
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 5. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: