Brněnské A Kluby bojují se závislostmi

Zpátky
Brněnské A Kluby bojují se závislostmi

ÚPLZ A Kluby Brno, z.ú.

Křenová 67, 602 00 Brno,tel.: 548 211 860, 541 247 233, e-mail:  akluby@akluby.cz, www.akluby.cz, IČO: 04472691

Brněnská organizace „Ústav prevence a léčby závislostí A Kluby Brno, z. ú.“, je - jak již sám název napovídá - spojena s prevencí, ambulantní léčbou i následnou péčí alkoholových a lékových závislostí, a to včetně patologického hráčství – gamblerství, které jsou bohužel stále větším problémem, a to napříč celé společnosti. Díky podporám statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva zdravotnictví, a v neposlední řadě pak také díky podpoře Evropského sociálního fondu, se v poslední době úspěšně daří rozšiřovat činnost a naplňovat tak záměry komplexní pomoci závislým ve městě Brně i Jihomoravském kraji.                                                              

Na závislost nahlížíme jako na složitý a provázaný systém vztahů, vnímáme ji v kontextu rodiny, ve které člověk vyrůstal a ve které nyní žije. V našem terapeutickém centru na Křenové ulici 67 v Brně nabízíme poradenství a terapii nejen osobám závislým, případně ohroženým závislostí, ale i rodinným příslušníkům a blízkým osobám.

Ambulantní léčba ÚPLZ A Kluby Brno nabízí lidem, kteří užívají alkohol, návykové léky a hazardním hráčům komplexní a specializované ambulantní služby směřující ke zvládnutí specifických obtíží se závislostmi spojených. Spektrum služeb zahrnuje psychosociální služby a sociální poradenství. Základním smyslem činnosti je motivovat klienta ke změně životního stylu, proto nabízíme i následnou péči, tedy doléčovací program, jehož součástí je kromě jiného sociální bydlení s terapeutickým režimem. To umožňuje klientům po absolvování léčby bezpečné zázemí, než si sami najdou vlastní ubytování. Standardní pobyt je v délce 6 měsíců.Pro potenciální zájemce bude určitě důležité i to, že veškeré naše služby jsou založeny na principech dobrovolnosti a anonymity.

Mgr. Pavel Hrazdíra

 

BrnoJMK

Související články

Informace k otevření Kontaktního místa pro bydlení 11. 6. 2020 Bydlení Sociální služby
POMOC rodinám i jednotlivcům v souvislosti s COVID19 4. 5. 2020 Sociální služby
Poradní sbor starosty pro zmírnění ekonomických dopadů v souvislosti s opatřeními Vlády ČR proti šíření koronaviru 31. 3. 2020 Aktuality Bezpečnost Sociální služby
Odbor sociální péče MMB upozorňuje na volné kapacity pro zájemce o službu Tísňového volání 4. 10. 2018 Sociální služby
V Brně se při léčbě závislostí osvědčily terapeutické skupiny. Tři startují v Terapeutickém centru od září. 29. 8. 2018 Sociální služby
Letní festivaly: Hard & Smart pomáhá bavit se bezpečněji 16. 7. 2018 Sociální služby
Buďte zajímavější než počítač! 10 tipů pro rodiče, díky kterým dá dítě přednost vám 16. 7. 2018 Sociální služby
Jak poznáte, že máte problém se závislostí? Přijďte se zdarma poradit. 16. 7. 2018 Sociální služby
1 2 3

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
*
E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 15. 5. 2017.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: