Aktuality II. místostarosty - říjen 2020

Zpátky

Nové podzemní kontejnery u parku Trnkova

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, u parku na Trnkově jsme dokončili a předali firmě SAKO nové podzemní kontejnery. Stavba se nám trochu protáhla, protože se během zátěžových testů ukázalo, že musí být přeložen kabel veřejného osvětlení, s čímž projekt nepočítal. Proto se práce musely na čas přerušit, aby se vše vyřídilo.

Kontejnery jsou estetičtější a mnohem větší než klasické plastové. Na druhou stranu však mají kvůli bezpečnosti malý otvor, takže větší krabici tam nevhodíte. Mějte to prosím na paměti a velké kartony vozte jinam. Novinkou je také to, že sklo se již nerozděluje na bílé a barevné. Na chodníku nám dočasně zůstal kontejner na šaty, který chceme zachovat, ovšem přesuneme ho na jiné místo, jakmile se dodělají výkopy firmy Eon v okolí. Dny vývozu najdete na stránce sako.cz.

Na podzim také budeme pokračovat v renovaci parku. Čeká nás výsadba další zeleně, stromů, keřů i trávníku. A plánujeme také vybudovat retenční nádrž, do níž budeme zachytávat dešťovku ze střechy základní umělecké školy, kterou pak využijeme na zavlažování části parku. Po vybudování jímky budou dokončeny i komunikace okolo školy. Vše je však závislé i na schválení evropské dotace, z níž by měla být retence spolufinancována.

Nové hřiště na Štefáčkově

Pokračujeme v obnově starých i budování nových dětských hřišť. Během září jsme dokončili nové hřiště na Štefáčkově a v říjnu by mělo být dokončeno i nové hřiště na Strnadově a zajímavý prvek pod Popelákovou. 

Původní dřevěná hřiště již dosloužila a po dlouhé diskusi, zda restaurovat stará a prodloužit jejich životnost o několik let či pořídit rovnou nová, jsme se rozhodli pro obnovu. Nová hřiště mají obdobné prvky jako ta stará a jsou kombinací kovových nosných konstrukcí s dřevěným obložením a plastovými doplňky (skluzavky), tedy jakousi střední cestou mezi klasickým dřevem a moderními materiály. Osobně mám raději dřevěná hřiště, ale na druhou stranu je pravda, že kovové konstrukce jsou trvanlivější, takže když se budeme o hřiště dobře starat, vydrží nám mnohem déle. Zajímá mě však i Váš názor – budu rád, když mi napíšete, jak to vidíte Vy. 

Nové hřiště na Štefáčkově

Zahrada Dělňáku

Rada městské části schválila zahájení realizace rekonstrukce zahrady Dělňáku. Pokud se nám podaří vysoutěžit dodavatelskou firmu, měly by v říjnu začít práce na první etapě, která zahrnuje stavební úpravy. Ještě do zimy by se měla stihnout rekonstrukce obvodové zdi a plotu. Dále vybudujeme nový bezbariérový vstup, nové sklady a zázemí pro uživatele Dělňáku, provedeme menší terénní úpravy a ostatní stavební práce. V druhé etapě pak budeme vysazovat zeleň a postavíme nové dětské hřiště. V zahradě přibydou i pergoly, mlhoviště a další prvky. Věřím, že na jaře či v létě si již budeme užívat nové zahrady, na kterou se velmi těším.

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Podchod u ZŠ Novolíšeňská v novém kabátě 22. 7. 2024 Samospráva II. místostarostka Život v Líšni
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
Pojďme společně posunout vzájemnou komunikaci ještě o kousek dál 8. 4. 2024 Propagace Líšně II. místostarostka Život v Líšni
Oslava 40. narozenin MŠ Neklež 19. 3. 2024 II. místostarostka Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů