Aktivity matematického kroužku na ZŠ Novolíšeňská

Zpátky
Aktivity matematického kroužku na ZŠ Novolíšeňská

Během distanční výuky se žáci naší školy navštěvující M-kroužek aktivně zúčastnili několika online matematických soutěží – logické olympiády, soutěže MASO a soutěže BRLOH.

V rámci školního kola logické olympiády žáci řešili zajímavé matematické úlohy. Zastoupení jsme měli rovnou ve třech kategoriích. V kategorii A2 pro žáky 2. ročníku zvítězila Anička Kubánková, která zároveň obsadila dělené 1. – 58. místo v jihomoravském kraji.

 V kategorii A pro žáky 3. – 5. ročníku získal první místo v rámci školy Oliver Starycha druhé místo obsadil Jáchym Nečas a na třetím místě se umístil Daniel Beránek. V kategorii B, pro 2. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, se na děleném třetím místě umístila Michaela Beránková a Matěj Skácel, na druhém místě Lukáš Ulbrich. Na prvním místě se umístil Tomáš Jelínek z 8. A, který se probojoval mezi 60 postupujících řešitelů do krajského semifinále.

V matematické soutěži MASO letos soutěžící museli předvést určité logické a strategické myšlení nejen při řešení zadaných úloh, ale i pro splnění doprovodné hry. Z naší školy se do soutěže zapojily tři týmy, které si v konkurenci ostatních základních škol a gymnázií z celé republiky vedly velmi dobře. Podle množství získané ropy se tým Clever minds ve složení Tomáš Jelínek, Matěj Skácel a Lukáš Ulbrich umístil na 61. místě. Velmi pěkných výsledků dosáhl i tým NAN, jehož součástí byla Natália Wilksová, Anna Soušová a Nikola Minaříková, a tým AHA, ve kterém byli Adéla Mertová, Hynek Mackerle a Anika Alexová.

Tři listopadové týdny se čtyři týmů našich žáků potýkalo s celkem 30 úkoly základní části Brněnské logické hry - BRLOH určené pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Vyřešení alespoň 15 nesnadných úkolů bylo podmínkou postupu do minifinále. Postoupit se podařilo dokonce všem našim týmům:

BigBrains (Natálie Nováková, Lukáš Pokreis, Martin Němec, Jan Říha), Supermat (Anika Alexová, Dominik Jedlička, Anna Soušová, Natália Wilksová), Clever minds (Tomáš Jelínek, Matěj Skácel, Matěj Reška, Lukáš Ulbrich) a PAS (Adéla Mertová, Tomáš Ondrášek, Sofie Kleisová).

Minifinále proběhlo dne 1. prosince a stejně jako v základní části se úkoly řešily online. Úsilí našich soutěžících se vyplatilo. V kategorii Základní školy obsadil Supermat 19. místo, Cleverminds 22. místo a PAS 51. místo ze 70 základních škol, které soutěžily v Minifinále.

Vynikajícího výsledku dosáhl tým BigBrains, tvořený žáky tříd 9.C a 9.D. Přes minifinále se probojoval mezi 14 nejlepších z celé České republiky do Velkého finále, kde v kategorii základní školy obsadil skvělé 5. místo.

Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy!

M-kroužek je realizován organizací JCMM, z. s. p. o. (podpora nadaných studentů a lidských zdrojů pro vědu) v rámci krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Jihomoravském kraji, projekt Implementace KAP JMK II. Více na https://www.jcmm.cz/projekt/matematicka-gramotnost.  

Související články

Den přírodních věd 1. 12. 2020 Základní školy ZŠ Novolíšeňská
Zvýšení kvality vzdělávání na ZŠ Novolíšeňská, Škola bez překážek 2. 9. 2020 Školství Základní školy ZŠ Novolíšeňská ZŠ Masarova
Poslední úprava: 6. 1. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů