SALESKO - Stalo se .... , program na březen 2018 - Velikonoční bohoslužby

salesko logo

 

 

 

 

 

 

Stalo se

Oslava Dona Boska
Jako každý rok, i letos jsme pro děti připravili oslavu, jak má být. Poslední lednový den totiž každoročně slavíme zakladatele salesiánů Dona Boska a letos uběhlo 130 let od jeho smrti. 
Připravovali jsme se na tento den pečlivě, celý tým pracoval pod vedením Bětky Divišové, která vše koordinovala. Na příchozí čekala tři stanoviště zaštítěná osobnostmi salesiánského života.  Plnily se zde úkoly, které byly odlišeny pro starší a mladší děti. Během odpoledne se tedy v různých učebnách stavěly domy, malovalo poslepu, nechyběly ani úkoly na trénování paměti. Během plnění úkolů se děti také dozvídaly o životě a působení Dona Boska. Součástí programu byla v klubu VeSPOD volná oratoř, kde si děcka mohly zahrát i s rodiči různé stolní hry, kalčo či kulečník. Připraveno bylo i malé občerstvení. A protože byl také den rozdávání vysvědčení, tak ten, kdo nám ho přinesl ukázat, si mohl zdarma zabruslit na našem kluzišti. Věříme, že se všem u nás líbilo a těšíme se na další akce s vámi. A nakonec jeden citát od Dona Boska: „Návyky, které získáme v mládí, si s sebou neseme víceméně celý život.“ rl

bosko (1)bosko (1)bosko (1)

Jarní tábor v ziměJ
O jarních prázdninách bojovala v Salesku  téměř dvacítka sportovně naladěných olympioniků, kteří soutěžili v různých sportovních disciplínách.
První výzvou bylo lyžování. Ale jak lyžovat bez sněhu? Poradili jsme si a půjčili lyže do tělocvičny. Různé překážky a slalomy jsme bravurně zdolávali. Další úkol byl poznat předměty se zavázanýma očima a bosýma nohama. Nebylo vůbec jednoduché poznat třeba kolíček na prádlo, badmintonovou raketu nebo píšťalku. Byly sice prázdniny, ale ani hlavu jsme nenechali zahálet. Čekala nás hra s jazykolamy, hra na paměť či vědomostní kvíz z různých odvětví. Dalším olympijským sportem byl curling, bruslení, biatlon či základy juda a sebeobrany, které nám přišel ukázat lektor Kuba Černý a za to mu patří velké díky. Teď se totiž nebudeme bát pádu na zem nebo napadení. Už víme, jak útočníka odrazit.
V polovině týdne jsme se konečně dočkali sněhu, a tak jsme vytáhli boby, sáňky, talíře a lopaty a vyrazili na svah, kde nechyběla koulovačka.  Mysleli jsme také na ptáčky a vyrobili jim lojové koule, které jsme pověsili na stromy v okolí. A protože se blížil Valentýn, trošku jsme pekli a vyráběli.
Byl to týden plný sportu, smíchu a radosti a doufáme, že se brzy sejdeme a podnikneme další sportovní akci. Velké díky patří i spolubojovníkům Lenči a Danovi, bez kterých by tábor nebyl takovým. Jana Žáková

tábor (1)tábor (2)tábor (3)

tábor (4)Chystáme pro vás

Saleskovétábory 2018Máme ještě volná místa na táborech https://www.salesko.cz/nase-programy/tabory/.  Při platbě do 22. 4. 2018 tábor za zvýhodněnou cenu. V nabídce jsou příměstské i pobytové, pro malé i velké, výtvarné či sportovní.

 

KLUB RODIČŮ A DĚTÍ

10. 3. Jarní salesková burza

Burza obuvi, oblečení, hraček a potřeb pro děti od 1roku do 15 let.

Přihlaste se na recepci Saleska, poplatek za prodejní místo /stůl/ činí 50 Kč. 

Chcete-li nakupovat, zapište si termín 10.3. 16.30-18.00 do diáře a přijďte!

Možnost dát si kávu, čaj, místo pro hraní pro děti /herna bez dozoru/.

Zveme vás, milé maminky, na Čtvrtkování  15. 3. 9.30 Jarní věnce (přihlašování od 5. 3.). Čtvrtkování pro vás připravuje Marie Tomášová a Klára Simandelová.

21. 3. 16.00v Mariánském údolí ve spolupráci s rodinným centrem Pastelka Vynášení Moreny – společné loučení se zimou a vítání jara.

25. 3. PAŠIJE PRO DĚTI od 15.30 ve sportovním sále Saleska.

Velikonoční bohoslužby v líšeňské farnosti

29.března – Zelený čtvrtek

18.00 mše sv. v kostele sv. Jiljí

19.00 mše sv. v SaSM

30.března – Velký pátek

15.00 velkopáteční obřady v kostele sv. Jiljí

15.00 velkopáteční obřady v SaSM

31.března – Bílá sobota

20.00 Velikonoční vigilie v kostele sv. Jiljí

Neděle 5.00 Velikonoční vigilie v SaSM

1.dubna – Neděle velikonoční – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

7.00 mše sv. v kostele sv.Jiljí

8.30 mše sv. v SaSM

10.00 mše sv. v kostele sv.Jiljí

18.00 mše sv. v kostele sv.Jiljí

2.dubna – Velikonoční pondělí

7.00 mše sv. v kostele sv.Jiljí

8.30 mše sv. v SaSM

10.00 mše sv. v kostele sv.Jiljí

 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 14. 2. 2018. Přečteno: 3002x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni