Výzkumné centrum RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity připravuje jubilejní výstavu o populační studii CELSPAC - 10.9.2022

Zpátky

Populační studie CELSPAC otevírá čtvrtou dekádu své existence
S třicítkou na krku
Výzkumné centrum RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity připravuje jubilejní výstavu o populační studii CELSPAC, která mapuje již tři dekády život a zdraví více než pěti tisíc Brňanů. Rok 2022 završí slavnostní křest knihy „(C)ELSPAC: příběh jedné generace“, který se uskuteční v rámci letošního Festivalu vědy počátkem září v Brně.

Letošní rok je pro RECETOX výjimečný. Studie CELSPAC a její účastníci totiž slaví třicet let. A protože jsou pro každého třicátiny životním milníkem, RECETOX připravuje pro účastníky studie slavnostní poděkování. V druhé polovině měsíce srpna připomenou výročí populační studie CELSPAC výstavní panely na Malinovského náměstí mapující její existenci od 90. let až po současnost. Zároveň výstava představí brněnské veřejnosti již některá z dat, která byla zjištěna díky ochotě a odhodlání zapojených Brňanů.Výzkum recetox4

Ředitelka centra RECETOX prof. Jana Klánová také srdečně zve účastníky studie CELSPAC na setkání generací, které proběhne letošního 10. září v rámci Festivalu vědy. „Jsme vděčni všem Brňanům a Znojmanům, kteří se na populační studii podílejí. Díky nim se nám vědcům daří zjišťovat informace o faktorech ovlivňujících zdraví obyvatel města Brna. Zjištěná data komunikujeme s Magistrátem města Brna a Jihomoravským krajem, zástupci místních samospráv informace zohledňují ve svých politických rozhodnutích,““ vysvětluje profesorka Klánová: „CELSPAC děti, jak našim účastníkům říkáme, si zaslouží speciální dárek, a proto pro ně píšeme knihu. Ta bude slavnostně pokřtěna na letošním Festivalu vědy, na který všechny srdečně zvu,“ dodává Jana Klánová.

Populační studie CELSPAC je základním stavebním kamenem brněnské Živé laboratoře. Vědeckým bádáním a spoluprací s úřady, politiky, firmami, a především samotnými Brňany, napomáhá RECETOX identifikovat a omezovat vlivy působící negativně na životy rezidentů. (mah)

Výzkum recetox2Výzkum recetox1

 

Související články

Hledáme ročníky 91 a 92 narozené v Brně do studie CELSPAC: Young Adults Celoevropská studie 25. 3. 2022 Zdravotnictví
VALENTÝNSKÉ DAROVÁNÍ KRVE ♥ 3. 2. 2022 Zdravotnictví
Aktuální informační letáčky Ministerstva zdravotnictví. 28. 1. 2022 Zdravotnictví
Darovat krev není žádná věda! 13. 1. 2022 Zdravotnictví
Adventní darování krve u sv. Anny, dne 6.–17.12.2021 2. 12. 2021 Zdravotnictví II. místostarostka
Informace z očkovacího centra Brno Slatina 15. 11. 2021 Zdravotnictví II. místostarostka
Daruj krev u sv. Anny, zachraň život , dne 1.–12.11. 2021 29. 10. 2021 Zdravotnictví II. místostarostka
Sociální péče v Brně 26. 10. 2021 Zdravotnictví I. místostarosta Sociální služby
1 2 3
Poslední úprava: 2. 8. 2022.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů