Na třetí zářijovou sobotu se v SAKU chystá Noc otevřených dveří. Industriální prostředí v kombinaci s kouzlem světel nabídne jedinečnou atmosféru.

V sobotu 21. září se můžete zajít podívat, jak to v SAKU vypadá po setmění. Proběhne totiž Noc otevřených dveří, která vám zábavnou formou přiblíží, jak se v Brně zpracovává odpad. Kromě bohatého doprovodného programu pro děti i dospělé budou již tradičně probíhat každou hodinu komentované prohlídky provozu. Letos si navíc můžete úplně poprvé vyslechnout „příběh starého kotle“ v běžně nepřístupných prostorách, kde kdysi stál.        

Na pódiu se vystřídá hned několik účinkujících. Těšit se můžete na jedinečnou světelnou UV show, několik módních přehlídek, hasičské zásahy a na řadu zajímavých rozhovorů. Ani letos nebude chybět představení různých typů popelářských aut, které si můžete nejen prohlédnout, ale celý den se v nich bude i vozit. Ve swapovém obchodu si vyměníte oblečení, které už nenosíte, za něco zajímavějšího. V re-use bazárku si zase za symbolickou cenu pořídíte úplné poklady a navíc tak pomůžete dobré věci. Aby si i ti nejmenší přišli na své, jsou připravené skákací atrakce, mistrovství plavání v plastu, jízda v popelnicích a na vlastní kůži si mohou vyzkoušet svážení a třídění odpadu v ulicích makety malého městečka.

„Touto akcí bychom chtěli lidem ukázat, jak se u nás v Brně odpady smysluplně využívají, ať už materiálově nebo energeticky. Těší mě, že lidé v tomto směru nejsou lhostejní a chovají se ke svému okolí odpovědně a ohleduplně, což ukazují jak pozitivní statistiky v oblasti třídění odpadů, tak i zájem o akce, které pro ně pořádáme,“ říká předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder.

Celou akcí bude provázet moderátor rádia Krokodýl Jarek Hemala.

Pozor, na prohlídky je nutná předchozí registrace na www.sako.cz, která bude spuštěna v pondělí 2. září.

SAKO NOC_pro tisk

Sako

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 6. 8. 2019. Přečteno: 2134x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni
prosinec
Po Út St Čt So Ne
1
23 45678
9101112131415
1617 18 19 202122
23242526272829
30 31
2019
Nejbližší akce: 18. 12. 2019