Lipka zve na oslavy velikonoc i jara

Přivítejte jaro spolu s námi – na konec března a začátek dubna pro vás chystáme tři akce: Drátovaná vajíčka a Zelený čtvrtek na Lipové a Otvírání studánek na Jezírku u Soběšic.

S přípravami na Velikonoce můžete začít na pracovišti Lipová už 9. března. V tento den odpoledne přivítáme lektorku Zdenu Stříbrnou, která povede tvůrčí dílnu Drátovaná vajíčka vhodnou i pro začátečníky, a to již od 12 let. Na kurzu se účastníci naučí několik drátkových vzorů, kterými mohou ozdobit vajíčka nejen pro koledníky, ale také jako působivou velikonoční dekoraci domova.

Hlavní Velikonoční akcí pro veřejnost je Zelený čtvrtek, který proběhne 29. března na Lipové. Tato událost je určená dětem školním i předškolním, ale také jejich rodičům, kteří chtějí společně s dětmi strávit část velikonočních prázdnin. Pro děti budou připraveny dílničky, na kterých se naučí plést pomlázku z vrbového proutí, nazdobí si kraslice, vyrobí si nejrůznější jarní dekorace, ale také si na ohni upečou pučálku z naklíčeného hrachu. Pokud bude hezké počasí, užijeme si dílničky v přilehlé přírodní zahradě.

Příchod jara býval spojen s tradičním čištěním a otvíráním studánek, na soběšickém Jezírku, si děti i dospělí připomenou tyto tradice 7. dubna. Návštěvníci se mohou v letošním roce těšit na aktivity spojené s vodou a se zvuky jara – vyrobíme si jednoduchá chrastítka i dřevěný vozembouch. Příchod jara oslavíme také velkým ohněm, na kterém si společně uvaříme jarní zeleninovou polévku.

Více informací k jednotlivým akcím najdete na stránkách www.lipka.cz v sekci Kalendář akcí. Dále zde najdete širokou nabídku akcí, které Lipka na jaře pořádá: celou řadu rukodělných kurzů, seminářů i akcí pro veřejnost. Užijte si začátek jara spolu s námi!

Amálie Rosíková

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 14. 2. 2018. Přečteno: 1957x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům