Knihovna v Líšni má návratový box

Zpátky
Knihovna v Líšni má návratový box

Knihovna Jiřího Mahena v Brně oslavuje a má co. Krásných 100 let. Je to stále  „dáma v rozpuku“ , která má co nabídnout.  Zato naše pobočka na Jírové se svými 18 lety je teenager, ale taky umí. I když, historie knihoven v Líšni je také bohatá (viz článek o KJM v Líšni). A dostala  1. 2. 2021  dárek – návratový box. Je to dárek, který potěší hlavně ty čtenáře, kteří nestíhají navštívit knihovnu v půjčovní době.  Čtenáři mají možnost vrátit dokumenty půjčené pobočce nepřetržitě ve všechny dny a i v době, kdy má pobočka provozní dobu.

Také, díky MČ Brno Líšeň máme možnost dokupovat knihy podle požadavků čtenářů. V loňském roce byla dotace ve výši 30 000,-Kč využita na nákup knih na doplnění fondu, jak v oddělení pro dospělé, tak z velké části do dětského oddělení. Nákup do dětského oddělení byl zaměřen na doporučenou literaturu pro školy a knihy, o které byl mezi dětmi zvýšený zájem, případně o ty, které byly používáním více poškozené a potřebovaly nahradit novými výtisky

Také mezi novinky v naší pobočce od prosince patří i půjčování  hraček, deskových her a didaktických pomůcek v rámci projektu Lekotéka.

Loňský rok byl pro všechny náročný, a vzhledem k uzavírkám nemohly být v knihovně pořádány pravidelné akce pro školy a školky a čtenáře. Jedná se o tématické besedy pro školy , soutěže, výtvarné dílny a výstavy. 

Všem děkujeme za trpělivost, s jakou snáší současnou nelehkou situaci a těšíme se, až se zase všichni sejdeme v knihovně, nejen při půjčování knih, ale i při besedách, soutěžích.

Vaše knihovnice z Jírové

 

Fotogalerie

Související články

Svět očima Líšňáků 11. 10. 2021 Kultura
Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.10.2021 1. 10. 2021 Kultura Galerie LíPa
Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Zastavme se v ulicích pojmenovaných po přírodovědcích 29. 3. 2021 Kultura Historie
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Život v Líšni Děti a rodina Školství
Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Život v Líšni Oprava Orlovny
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 10. 3. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: