Knihovna v Líšni má návratový box

Zpátky
Knihovna v Líšni má návratový box

Knihovna Jiřího Mahena v Brně oslavuje a má co. Krásných 100 let. Je to stále  „dáma v rozpuku“ , která má co nabídnout.  Zato naše pobočka na Jírové se svými 18 lety je teenager, ale taky umí. I když, historie knihoven v Líšni je také bohatá (viz článek o KJM v Líšni). A dostala  1. 2. 2021  dárek – návratový box. Je to dárek, který potěší hlavně ty čtenáře, kteří nestíhají navštívit knihovnu v půjčovní době.  Čtenáři mají možnost vrátit dokumenty půjčené pobočce nepřetržitě ve všechny dny a i v době, kdy má pobočka provozní dobu.

Také, díky MČ Brno Líšeň máme možnost dokupovat knihy podle požadavků čtenářů. V loňském roce byla dotace ve výši 30 000,-Kč využita na nákup knih na doplnění fondu, jak v oddělení pro dospělé, tak z velké části do dětského oddělení. Nákup do dětského oddělení byl zaměřen na doporučenou literaturu pro školy a knihy, o které byl mezi dětmi zvýšený zájem, případně o ty, které byly používáním více poškozené a potřebovaly nahradit novými výtisky

Také mezi novinky v naší pobočce od prosince patří i půjčování  hraček, deskových her a didaktických pomůcek v rámci projektu Lekotéka.

Loňský rok byl pro všechny náročný, a vzhledem k uzavírkám nemohly být v knihovně pořádány pravidelné akce pro školy a školky a čtenáře. Jedná se o tématické besedy pro školy , soutěže, výtvarné dílny a výstavy. 

Všem děkujeme za trpělivost, s jakou snáší současnou nelehkou situaci a těšíme se, až se zase všichni sejdeme v knihovně, nejen při půjčování knih, ale i při besedách, soutěžích.

Vaše knihovnice z Jírové

 

Fotogalerie

Související články

Vítání občánků v Brně-Líšni včera, 8. 8. 2022 Kultura
top Jak vidíte budoucnost městské části? Zapojte se do dotazníkového šetření! 22. 7. 2022 Život v Líšni Aktuality
Opravená kaple Panny Marie Líšeňské na Ondráčkové se otevřela veřejnosti 18. 7. 2022 Život v Líšni
Platí stále: na třešně do Líšně? 18. 7. 2022 Život v Líšni LN-Životní prostředí a veřejný prostor
Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.7.2022 do 31.8.2022 - Ateliér studánka 30. 6. 2022 Kultura Galerie LíPa
Nábor do taneční skupiny Mystery 6. 6. 2022 Život v Líšni LN-Spolky a sdružení
1 2 3 4 8 11 14
Poslední úprava: 10. 3. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů