Park Trnkova I. etapa - stavební úpravy

PARK TRNKOVA - stavební úpravy, oznámení o výběru dodavatele

Celková projektová dokumentace

I. etata realizace

Oznámení o výběru dodavatele

Měníme Líšeň - Park Trnkova

Letos na jaře začne dlouho připravovaná obnova a modernizace parku Trnkova. Park samotný je na původním pietním místě starého hřbitova, jehož historii nově připomene informační tabule.

V parku bude zbrusu nové dětské hřiště. Budou obnoveny a doplněny cestičky a hlavní chodníky – v tzv. baťovském stylu, to znamená tam, kde lidé skutečně chodí. Doplněn bude mobiliář, odpadkové koše a pohodlné lavičky. A v neposlední řadě získá park nové osvětlení, které zvýší bezpečnost a užitný komfort. Úprava se v této etapě nedotkne zeleně, která až na tři výjimky bude zachována. Každý strom je pro nás velmi cenný a nechali jsme zpracovat více dendrologických posudků, jak na výsadbu, tak velmi omezené vykácení několika dřevin.

Vím, jak důležitou roli hraje v obci komunikace mezi lidmi, proto jednotlivé úpravy a kroky revitalizace byly opakovaně projednávány s veřejností na radnici. Po zapracování připomínek a návrhů od občanů byl finální projekt představen veřejnosti v parku samotném za přítomnosti zkušené architektky Evy Wágnerové, která projekt revitalizace připravila a prezentovala veřejnosti (viz QR kód).

Jsem velmi rád, že se nám podařilo projekt zahájit, neboť dětské hřiště a park samotný si obnovu zaslouží, stejně tak jako připomenutí pamětní hodnoty místa samotného pro mnoho generací Líšňáků. Projekt bude zahájen na jaře tohoto roku a dokončen k 31. červenci. Celkové finanční náklady dosáhnou částky sedmi milionů korun.

Věřím, že se nám podaří park prozářit a zpříjemnit pobyt dětem, rodinám a seniorům.

Břetislav Štefan, Váš starosta

             Před realizací                                              Po realizaci

1 PŘED Park Trnkova1 PO Park Trnkova

2 PŘED Park Trnkova2 PO Park Trnkova

3 PŘED Park Trnkova3 PO Park Trnkova

Debata o budoucnosti parku Trnkova ze dne 19. 5. 2016

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Napsal(a) Jan Hlavsa30. 7. 2018 08:36:50
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je reálný termín dokončení úprav parku Trnkova 31. 7. 2018. Každý den jezdím kolem a s dětmi jsme byli zvyklí dětské hřiště využívat, zatím to ale vypadá, že se to nestihne, až v posledním týdnu se na stavbě čile pracuje, jinak se tam zhruba 3 měsíce nic nedělo...harmonogram prací stavební firmy s tímto prostojem počítal?
Děkuji
Napsal(a) Libuše Axmannová6. 8. 2018 14:50:58
Dobrý den
bohužel termín dokončení, opravdu nebude dodržen na vině je pochybení projektanta, který nezahrnul některé parcely nutné k dokončení celého projektu. Bohužel firma tohoto pochybení využila k tomu aby pracovní sily přesunula na jinou stavbu. V současné době se řeší míra viny projektanta a stavební firny a sankce se podle tohoto rozdělí. Park by měl být dokončen cca do 3 týdnů i s novým dětským hřištěm.

S pozdravem

Ing. Luboš Věrný
Investiční technik
Městské části Brno - Líšeň
Napsal(a) Dagmar Hudcová13. 3. 2018 15:36:18
Dobrý den. Při troše představivosti každý zjistíme, že se krásné obrázky "po rekonstrukci" budou velmi podobat obrázkům "před realizací". Lavičky a cestičky budou sice hezčí, ale v zimě stromy opadají, a dle vizualizací zde nezůstane ŽÁDNÝ JEHLIČNAN. Jehličnany zdobí a oživují zimní krajinu, zachovejme si je. Mnohé z nás, kteří si ještě pamatujeme starý hřbitov (začátek 70. let), by určitě potěšily i nějaké fotografie z těchto míst.
Napsal(a) Libuše Axmannová22. 3. 2018 10:12:50
Odpověď projektantky Evy Wagnerové:

jehličnany z parku nezmizí, ty, kmenné tvary ,které mají koruny nad průchodnou výškou, nejsou bezpečnostním rizikem. Podle zkušeností úřadu se v poseldních letech právě za stálezelnými keři scházely problémové skupiny mladých lidí a cesta parkem za setmění byla někdy už nebezpečná. Prioritou v městské prostoru je bezpečnost lidí. Park bude přehlednjší. Ale jehličnany, které bezpečnost neohrožují a jsou v dobrém zdravotní mstavu, budou zachovány.
ewaPřidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 14. 2. 2018. Přečteno: 2301x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni